• NIEDZIELA -  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 maja 2018

 

Dzisiaj w niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali ze spowiedzi przyjęli Komunię Świętą.

Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

Przez cały miesiąc maj Nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele po Mszy Świętej o 18.00. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę 23 maja w środę w naszej wspólnocie parafialnej będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich parafian o poświęcenie choćby chwili ze swego czasu na spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po Mszy Świętej o godz. 7.00, tradycyjne o 18.00 Msza Świętaj i nabożeństwo majowe. Zakończenie apelem o 21.00. Przypominamy, że w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu jest także w każdą środę i piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia spotkanie z kandydatami do bierzmowania o 18.00. Obecność obowiązkowa.

W piątek po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie dorosłych służby liturgicznej. A w sobotę o 17.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy imienne intencje za rodziców, których polecać będziemy w czasie nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godzinie 12.00 Komunia Rocznicowa. Próby przed Komunią Rocznicową:

21.05. (poniedziałek) godz. 19.00; 25.05. (piątek) godz. 19.00; 26.05. (sobota) godz. 9.00 – spowiedź.

Zapraszamy dzieci komunijne do udziału w tzw. "Białym Tygodniu". Przychodzimy na Mszę Świętą na godzinę 18.00. W poniedziałek wręczymy pamiątkowe komunijne obrazki.

Organizujemy pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich 12.06.2018 r. we wtorek. Koszt 25 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o jak najszybsze zgłaszanie.

Wyjazd na "Wakacje z Bogiem" do Białki Tatrzańskiej - zgłoszenia tylko do niedzieli 20.05 u ks. Przemka.

Grupa modlitewna św. o. Pio organizuje wyjazd na nocne czuwanie modlitewne do Krakowa-Łagiewnik w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w klasztorze oo. Franciszkanów.

W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msza Święta o godzinie 7.30; 9.00; 10.30; o 12.00 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy i o 18.00.

Bóg Zapłać za ofiary indywidualne na kościół.

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Lewandowskiego.

Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże.

 

Diecezja Włocławska

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK  

 

Parafie Włocławka:

Parafia - Ducha Świętego

Parafia - Najświętszego Zbawiciela

Orioniści

Katedra

Parafia - św. Stanisława

Parafia - św. Józefa

Klasztor - Franciszkanie

Pocieszyciele

Fara - św. Jan

Parafia - św. Maksymiliana