II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 lutego 2021 r.

 

Czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin w duchowej łączności z Jasną Górą
5 - 6 marca 2021 r. (piątek – sobota)

21.00 – Apel Jasnogórski
21.30 – modlitwa różańcowa (część radosna – I KŻR)
22.30 – konferencja „Św. Józef wzorem mężczyzny, męża i ojca dla współczesnej rodziny”
23.00 – modlitwa różańcowa (część światła – II KŻR)
00.00 – Msza Święta
01.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu (nabożeństwo do św. Józefa)
01.10 – modlitwa różańcowa (część bolesna – III KŻR)
01.55 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
02.10 – modlitwa różańcowa (część chwalebna – IV KŻR)
03.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie czuwania

 

 

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzisiaj po Mszy świętej możemy wesprzeć misje w Afryce składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro/Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 12.00 dzieci II grupy komunijnej, odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami.

4. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę różańcową o ustanie pandemii. Adoracja w dni powszednie od godz. 7.30 do 17.30 w bocznej kaplicy obok zakrystii. Okazja do spowiedzi 15 minut przed Mszą Świętą. Przypominamy, że trwa okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

5. W poniedziałek/Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. W każdą środę po Mszy Świętej modlimy się do św. Józefa i polecamy jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin.

6. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy Św. o godzinie 18.00 w kaplicy adoracji.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Spowiedź rano od godz. 6.45, po południu od 17.00. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
Od kilku lat w pierwszy piątek miesiąca marca nasza parafia prowadzi nocne czuwanie na Jasnej Górze. Ze względu na utrudnienia spowodowane przez pandemię, w tym roku podejmujemy czuwanie w duchowej łączności z klasztorem jasnogórskim w naszej świątyni. Czuwanie rozpoczniemy w piątek 5 marca o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. O godz. 22.30 – konferencja „Św. Józef wzorem mężczyzny, męża i ojca dla współczesnej rodziny” (ks. Przemysław Pilarski), o północy Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, o godz. 3.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczyste błogosławieństwo na zakończenie czuwania. Można zapisać na przygotowanych kartkach własne intencje modlitewne, które będziemy przedstawiać Bogu podczas Eucharystii i modlitwy różańcowej. Kartki przy wyjściu z kościoła.
W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafialną Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej nabożeństwo, spotkanie członków Kół Żywego Różańca i wymianą tajemnic.

9. W piątek 19 marca planujemy przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – przygotowane są dwie trasy. Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej EDK (www.edk.org.pl).

10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.17.30. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

11. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbonka gdzie przez cały Wielki Post w ramach Jałmużny Wielkopostnej możemy wesprzeć Schronisko Caritas – dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn we Włocławku.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik Idziemy.

13. Dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom za imienne ofiary kolędowe na potrzeby Kościoła. Dziękujemy też wszystkim Ofiarodawcom, za datki składane na tacę, indywidualnie czy na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Maria Piórkowska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek...

15. Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom i gościom na czas Wielkiego Postu życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

 

 

 

MODLITWA O ZATRZYMANIE EPIDEMII

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nas nigdy nie zawodzi, zmiłuj się nad nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa, który się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich. Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze i wybaw nas w swojej wielkiej miłości. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej i naszej, która wiernie trwa przy nas, a także przez wstawiennictwo św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego opiekuna, Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA

Parafie Włocławka:

Dekanat Włocławski I

Chrystusa Króla

Najświętszego Zbawiciela

Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Św. Jana Chrzciciela

Św. Józefa

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - katedralna

Wszystkich Świętych

 

Dekanat Włocławski II

Św. Bartłomieja

Ducha Świętego

Matki Bożej Fatimskiej

Najśw. Serca Jezusowego

Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

Św. Maksymiliana

Św. Stanisława BM

 

 

PORADNIA RODZINNA Katolickie Centrum Służby Rodzinie
im. św. Gianny Beretty Molla

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK