• IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 marca 2018

 

https://www.edk.org.pl 

 

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

 

Rekolekcje wielkopostne 04 – 07.03.2018r. - Ks. Sławomir Wądołek.– program!

 

Dzisiaj w naszej parafii o godzinie 10.30 – Msza Święta i rozpoczęcie II edycji Biegu Tropem Wilczym, ku czci pamięci żołnierzy wyklętych.

 

Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Miasta odbędzie się 16 marca. Wyruszymy godzinie 16:45 z parafii św. Maksymiliana do naszego kościoła.

Organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową we Włocławku. EDK daje okazję do zmierzenia się z trudami i własnymi słabościami a przez to, do głębokiego przeżycia duchowego i spotkania z Bogiem. Przełam się i TY, żyj piękniej! To wyzwanie i szansa na zmianę!

Do przejścia ok. 30 km. Zaczynamy 23 marca Mszą Świętą o godz. 21.00 w naszym kościele. Wszelkie informacje w kancelarii parafialnej, spotkanie organizacyjne 19 marca po Mszy Świętej o 18.00.

Decydując się na udział w EDK uczestnik bierze pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nieletni mogą wziąć udział jedynie pod opieką osoby pełnoletniej i na jej odpowiedzialność.

 

W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00.

 

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza dzisaj po Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych w Licheniu. Ofiary zbierane przy wyjściu z kościoła.

 

Zapraszamy dzieci na pierwsze spotkanie oazowe dzieci Bożych, które organizujemy w naszej parafii - odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 marca, o godzinie 14.00. W ramach spotkań oazowych będziemy organizować wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii do Białki Tatrzańskiej na tzw. "Wakacje z Bogiem" z w dniach 2-12.07.2018 r.

 

W piątek zapraszamy młodzież naszej parafii na kolejną edycję "Dotknij Jezusa", które odbędzie się w parafii św. Maksymiliana o godzinie 19.30.

 

Dyrektor Przedszkola Publicznegi nr 36 z oddziałami integracyjnymi we Włocławku ul. Wyspiańskiego 3 serdecznie zaprasza rodziców i dzieci 12 marca (poniedziałek) na godz. 16.30 na dzień otwarty w przedszkolu w związku z zapisami na rok szkolny 2018-2019.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku zwrócił się do nas z prośbą o odczytanie następującej informacji:

„Na terenie naszego miasta wiele małych dzieci, z różnych przyczyn nie może wychowywać się w środowisku rodzinnym. Aktualnie przebywają w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, gdzie oczekują na umieszczenie w rodzinnej pieczy zastępczej. Rodzina zastępcza stwarza szansę dla dziecka na normalne życie.

W związku z tym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, które zaopiekują się małoletnimi, obdarzą je miłością i troską. Sprawią, że rodzina zastępcza stanie się dla nich bezpiecznym i spokojnym miejscem. Domem, gdzie znajdą prawidłowe wzorce do naśladowania, a dzięki opiekunom z otwartym sercem zapomną o doznanych krzywdach.”

Szczegółowych informacji wszystkim zainteresowanym rodzicielstwem zastępczym udziela:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Zespół do spraw Rodzinnej  Pieczy Zastępczej

  1. Żytnia 58, tel. 54 413 50 95

 

Bóg Zapłać za ofiary indywidualne na kościół.

 

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Idziemy.

 

Wszystkim naszym Parafianom, Miłym Gościom i Dobroczyńcom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej wraz z zapewnieniem o modlitwie.

 

Diecezja Włocławska

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

 

Parafie Włocławka:

Parafia - Ducha Świętego

Orioniści

Katedra

Parafia - św. Stanisława

Parafia - św. Józefa

Klasztor - Franciszkanie

Pocieszyciele

Fara - św. Jan

Parafia - św. Maksymiliana