• XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 października 2018

 

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii promotora kultu Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Kapłana-męczennika. Przy okazji będziemy mogli obejrzeć w naszym kościele piękną wystawę poświęconą Ks. Jerzemu, a po każdej Mszy Św. można będzie nabyć płyty z jego kazaniami przy wyjściu z kościoła".

Proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej i Kustosz Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki serdecznie zaprasza na uroczystości obchodu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 34. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości z udziałem Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy odbędą się w czwartek 18.10.2018 o godz. 17.30.

W piątek 19 października po Mszy Świętej około godz. 18.45 zapraszamy na uroczysty koncert wspomnienie pt: „Totus Tuus – Nadzieja” w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w Hołdzie bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce. Wstęp wolny.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otaczamy ich naszymi modlitwami.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, aby dołączyli do Koła Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii, po każdej Mszy Świętej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 17.30. Na zakończenie nabożeństw dzieci losują figurkę Matki Bożej do swoich domów, aby wraz z rodzicami wspólnie się modlić dziesiątką różańca o pokój na świecie. Dzieci otrzymują także nalepki, które wklejane są na specjalne "fatimskie" plansze.

Krąg Biblijny we wtorki po mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby spotkać się ze Słowem Bożym i w Nim przeglądać.

Można zamawiać wypominki za zmarłych z naszych rodzin. Wypominki roczne w naszej parafii w niedziele przed Mszą św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i 18.00. Wypominki oktawalne (od 2 do 8 listopada). Można też rezerwować intencje na Mszę Świętą w 2019 r.

Organizujemy 10 listopada w sobotę pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł od osoby. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. W programie przewidziane jest zwiedzanie sanktuariów z przewodnikami, katecheza o św. Józefie i wspólny obiad. Wyjeżdżamy o godzinie 8.00 sprzed kościoła, powrót około 19.00. Mamy jeszcze 7 wolnych miejsc.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

Bóg Zapłać za ofiary indywidualne na kościół.

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy. Szczęść Boże.

 

Diecezja Włocławska

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK  

 

Parafie Włocławka:

Parafia - Ducha Świętego

Parafia - Najświętszego Zbawiciela

Orioniści

Katedra

Parafia - św. Stanisława

Parafia - św. Józefa

Klasztor - Franciszkanie

Pocieszyciele

Fara - św. Jan

Parafia - św. Maksymiliana