XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lipca 2019 r.

 

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele.

Msza Święta w dni powszednie rano o 7.30, po południu o 18.00.

w niedziele bez zmian: 7.30, 9.00,10.30.12.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed Mszą Świętą.

            W środę, piątek i sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kancelaria parafialna czynna rano od poniedziałku do soboty - 8.00 do 8.30, po południu od poniedziałku do piątku 17.00 – 17.45. Kancelaria nieczynna w I piątek i sobotę miesiąca.

W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy Świętej. Tradycyjnie do wszystkich użytkowników pojazdów w ramach akcji św. Krzysztof – MIVA Polska kieruje prośbę o pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Wesprzyjmy ten cel.

Zbliża się czas pieszej pielgrzymki włocławskiej na Jasną Górę. Hasło pielgrzymki „W mocy Bożego Ducha” wyznacza nam cel jaki chcemy wspólnie osiągnąć. Już dzisiaj warto się zastanowić, czy nie uczestniczyć w tych szczególnych rekolekcjach. Zapisy od 15.07. - 6.08.2019 r. w Kancelarii Parafii Katedralnej we Włocławku, pl. Kopernika 7; w godzinach: 10:00 – 12:00; 16:00 – 18:00. Bliższe informacje na stronie internetowej.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresa Lewandowska, Jan Puzicki. Wieczny odpoczynek…

Bóg zapłać za ofiary na kościół.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

Diecezja Włocławska

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

PORADNIA RODZINNA Katolickie Centrum Służby Rodzinie
im. św. Gianny Beretty Molla

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK  

 

Parafie Włocławka:

Parafia - Ducha Świętego

Parafia - Najświętszego Zbawiciela

Orioniści

Katedra

Parafia - św. Stanisława

Parafia - św. Józefa

Klasztor - Franciszkanie

Pocieszyciele

Fara - św. Jan

Parafia - św. Maksymiliana