NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21 kwietnia 2019 r.


 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

Msze Święte dzisiaj według porządku niedzielnego. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

W najbliższy wtorek na godzinę 16.00 zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Najpierw w świątyni odbędzie się zaliczenie spowiedzi, a następnie nastąpi odbiór alb komunijnych w starej kaplicy.

We wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do salki na plebanii.

Przyszła niedziela rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik Idziemy.

Bóg zapłać za ofiary na kościół.

Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym gościnnie na terenie naszej parafii życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania świąt Wielkanocnych.

 

 

 

Diecezja Włocławska

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK  

 

Parafie Włocławka:

Parafia - Ducha Świętego

Parafia - Najświętszego Zbawiciela

Orioniści

Katedra

Parafia - św. Stanisława

Parafia - św. Józefa

Klasztor - Franciszkanie

Pocieszyciele

Fara - św. Jan

Parafia - św. Maksymiliana