I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023 r.


 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Okres Adwentu, jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki wigilijne, które można nabyć przy wyjściu z kościoła, w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 7.00 a we wtorek i czwartek o 18.00. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego na plebani.

5. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godziny 12.00 do 13.00 wraz ze wspólnotą Apostolatu Maryjnego zapraszamy do naszej świątyni, na nabożeństwo zwane „Godziną łaski dla świata”. W tym dniu, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. W piątek o godz. 19.00 w bocznej kaplicy spotkanie osób dorosłych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Od kilku lat nasza parafia włącza się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy już osobę, której chcemy pomóc. Można to zrobić na kilka sposobów:
a) Na facebookowym profilu naszej parafii udostępniliśmy link, w którym znajduje się opis zaadaptowanej przez nas rodziny. Są tam potrzebne artykuły, które można zakupić samemu, a następnie dostarczyć je do kancelarii parafialnej w terminie nieprzekraczalnym do 14 grudnia włącznie. Ważne, aby były to artykuły nowe i zgodne ze wskazaną w linku listą.
b) Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup wskazanych artykułów dla wybranej rodziny po każdej Mszy Św. W tygodniu poprzedzającym finał akcji (15-17 grudnia), z zebranych ofiar zakupimy produkty.
c) Można dokonać przelewu na konto parafialne w tytule wpisując: Szlachetna Paczka 2023 w terminie nieprzekraczalnym do 14 grudnia włącznie.
d) Potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam spakować zebrane artykuły w piątek, 15 grudnia wieczorem (chętnych prosimy o zgłoszenia do Ks. Łukasza lub Ks. Przemka).

7. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku organizuje wykład otwarty pod tytułem „Błogosławiony Michał Kozal – próba odczytania dzisiaj”, który odbędzie się w seminaryjnej Auli bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w środę 6 grudnia o godzinie 16:00. Wykład wygłosi ks dr Antoni Poniński.

8. Parafia św. Maksymiliana zaprasza na kurs Alpha dla młodych dorosłych (w przedziale wiekowym 18-35 lat) który odbędzie się w salce świętego Józefa na plebanii na ulicy Zbiegniewskiej 1, we Włocławku. Kurs rozpocznie się 9 grudnia (sobota) o godzinie 19.00 i potrwa przez 8 kolejnych sobót. Kurs Alpha to seria spotkań, na których można poznać podstawy wiary chrześcijańskiej, zadać pytania i podzielić się swoimi przemyśleniami w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Jeśli chcesz dołączyć do kursu Alpha, prosimy o zgłoszenie się do koordynatora kursu, Filipa, pod numerem telefonu 662-866-806 lub adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
W tym dniu na Mszy Św. o godzinie 12.00, zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii Św. Po Eucharystii konferencja dla rodziców.
W tym dniu o godz. 16.00, zapraszamy na kolejną Mszę Świętą dla kobiet.

10. Tworzymy 6 Koło Żywego Różańca dla mężczyzn, którego patronką będzie św. Faustyna. Zachęcamy mężczyzn do odważnej i Bożej decyzji. Tak niewiele potrzeba, by korzystać z Bożych łask, jakie daje modlitwa różańcowa (do obowiązku należy odmówienie tylko jednej dziesiątki różańca w dowolnej chwili dnia i raz w miesiącu spotkanie z wymianą tajemnic. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Możemy też nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy. (świeca mała 10 zł. świeca duża 20 zł.)

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby kościoła i naszej parafii. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

13. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Wacława Bet, Maria Chylińska. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Niech Bóg nam błogosławi, a naszym bliskim zmarłym otworzy bramy swego Królestwa.

 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.
Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.
W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.
W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

 

 

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE
w parafii p.w. Narodzenia NMP i św. Jana Ap. i Ew. we Włocławku

sobota – 9 grudnia 2023 r.

18.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną

niedziela – 10 grudnia 2023 r.

..7.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną
..9.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną
10.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną (młodzież)
12.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną (dzieci) (Poświęcenie medalików i po Mszy Świętej konferencja dla rodziców)
18.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną

poniedziałek – 11 grudnia 2023 r.

Spowiedź od: 8.30
9.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną
Spowiedź od: 16.00
16.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną (dzieci)
Spowiedź od: 17.30
18.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną

wtorek – 12 grudnia 2023 r.

Spowiedź od: 8.30
9.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną
Spowiedź od: 16.00
16.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną (dzieci)
Spowiedź od: 17.30
18.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną
 

 

 

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA

Parafie Włocławka:

Dekanat Włocławski I

Chrystusa Króla

Najświętszego Zbawiciela

Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Św. Jana Chrzciciela

Św. Józefa

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - katedralna

Wszystkich Świętych

 

Dekanat Włocławski II

Św. Bartłomieja

Ducha Świętego

Matki Bożej Fatimskiej

Najśw. Serca Jezusowego

Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

Św. Maksymiliana

Św. Stanisława BM

 

 

PORADNIA RODZINNA Katolickie Centrum Służby Rodzinie im. św. Gianny Beretty Molla

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK